Közlemény a Facebook felületén megjelenő adathalász bejegyzésekről

2024.

április

Kedves Egyetemi Polgárok!

Ezúton szeretnénk felhívni a figyelmeteket arra, hogy a Facebook felületén adathalász bejegyzések láttak napvilágot, melyek a Pécsi Tudományegyetem nevét és arculati elemeit használják fel jogtalanul.

Közlemény a Facebook felületén megjelenő adathalász bejegyzésekről

A képernyőképen látható, hogy az adathalászok ingyenes online tanfolyamokat ígérnek a PTE neve alatt, ami NEM valódi ajánlatunk. Kérünk titeket, hogy legyetek óvatosak, és ne kattintsatok semmilyen gyanús hivatkozásra vagy linkre, különösen, ha az ingyenes oktatást vagy egyéb előnyöket kínál, annál is inkább mert azok fertőzöttek lehetnek.

Ne feledjétek, hogy hivatalos kommunikációnkat mindig a PTE hivatalos csatornáin keresztül folytatjuk, és sosem kérünk személyes adatokat vagy bejelentkezési információkat ilyen formában.

Ha bármilyen kérdésetek vagy kétségetek van, kérjük, hogy vegyétek fel a kapcsolatot a PTE hivatalos informatikai ügyfélszolgálatával a biztonságos kommunikáció érdekében (sd@pte.hu).

Köszönjük, hogy éberen őrködtök a közösségünk biztonságáért és segítetek megóvni egymást az ilyen típusú csalásoktól!

Üdvözlettel,